Новини світу кредитування та банківських послуг.

5 порад юрособам, постраждалим від банкротства банку

Банк Фінанси та Кредит став черговим великим банком з відкликаною ліцензією, у якого на рахунках застрягли мільярди, що належать юрособам. Багато компаній та підприємців зазнали значних втрат. Ми підготували п’ять порад для корпоративних клієнтів банків-банкрутів.

1. Що зробити в першу чергу?

Потрібно оперативно відкрити розрахунковий рахунок в іншому банку, а також повідомити контрагентів і партнерів про нові реквізити.

Важливо не забути попередити про зміну реквізитів і банк-еквайєр, через який здійснюються розрахунки за операціями з використанням банківських карт. Інакше отримані гроші будуть як і раніше перераховуватися на рахунок у банку з відкликаною ліцензією.

2. Як компанії повертати гроші?

Необхідно дізнатися контактні дані тимчасової адміністрації банку. Ця інформація публікується в на сайті Нацбанку та самого збанкрутілого банку.

Після цього потрібно скласти вимоги про повернення належних компанії коштів. У документі потрібно вказати реквізити банківського рахунку, відкритого в іншій кредитній організації, на який і будуть потім повертатися гроші з банку-банкрута. Також до вимоги слід докласти договори баdescargaнківського рахунку або судові рішення про стягнення боргу перед юрособою.

Звернутися за грошима можна в будь-який момент в період дії в банку тимчасової адміністрації.

3. Які шанси повернути свої кошти?

Процес ліквідації кредитної організації займає в середньому до року. За цей період всі активи банку-банкрута будуть розпродані, виручені кошти і підуть на погашення вимог кредиторів. Тому повернення грошей залежить тільки від майна ліквідованої організації. У більшості випадків грошей на всіх не вистачає.

4. До якої черзі кредиторів відноситься підприємець?

Вимоги приватних підприємців та юридичних осіб з числа третьою – останньої черги. У першу чергу задовольняються вимоги громадян – вкладників, чиї заощадження перевищують гарантовану суму. До другої черги відносяться заробітна плата співробітників банку і виплата вихідної допомоги.

5. Як уникнути повторення ситуації?

Про надійність кредитної організації повинен судити головний бухгалтер компанії. Варто звернути увагу на звітність банку. Важливо оцінити, звідки він залучає гроші і куди їх вкладає.

Розумною стратегією, якої дотримуються деякі компанії, вважається відкриття розрахункового рахунку в банку, в якому і кредитується клієнт, що дозволяє вирівняти вимоги з двох сторін у разі банкрутства. Або просто варто вибирати банк за принципом – чим більший, тим краще. Бажано ще, щоб кредитна організація послідовно розвивала бізнес-напрям, який цікавить підприємця.

Вже постраждалим клієнтам слід оцінити пропозиції, які запускають спеціально для них найбільші гравці. Це може бути відкриття розрахункового рахунку без комісії або безкоштовне обслуговування протягом перших місяців.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?