Новини світу кредитування та банківських послуг.

25 способів управляти своїм часом ефективно для керівника

«Хочеш жити – встигай крутитися» – мабуть, саме так можна перефразувати сьогодні старе прислів’я. Як же все встигати і при цьому викроювати час на «жити в задоволення»?

25 порад, як зберігати баланс

Щоб усе встигати – і відпочинок, і заплановану роботу:

1. Записуйте! Найчастіше причиною нераціонального використання часу є забудькуватість. У результаті справа нагадує про себе в самий незручний момент. Тому якщо справ багато – запишіть їх (на папері або в електронному вигляді) в потрібній вам черговості.

2. Час рахунок любить. Спробуйте хоча б тиждень вести «щоденник часу», записуючи туди, скільки і на що ви витратили часу. А наприкінці тижня проаналізуйте – наскільки раціональні були ваші «тимчасові витрати».

3. Дійте, виходячи з пріоритетів. У кожного вони свої, але саме вони можуть стати як точкою звіту, так і точкою опори для досягнення мети.

4. Оцінюйте результати. На початку ви поставили мету – наприкінці потрібно оцінити результати. І якщо вони вас не влаштовують, то мета і план реалізації доведеться коригувати.

5. «Три кити»: вважається, що якщо ви займаєтеся тим, що: а) не викликає у вас сильного інтересу; б) ви не вважаєте своїм покликанням; в) не приносить вам достатнього доходу – то вам не варто займатися цим зовсім. Проаналізуйте свою роботу з точки зору цих 3-х вимог і визначитеся, чи варто продовжувати це робити – або, може, потрібно змінити рід діяльності?

6. Користуйтеся тією системою планування, яка вам зручна: якщо вам зручніше користуватися паперовими серветками в якості «напоміналок» – нехай будуть серветки. Неважливо, наскільки це «немодно» – головне, щоб це працювало.

7. Ставте перед собою тільки ту мету, яку дійсно плануєте досягти. Буває, що ми ставимо мету не для себе, а для мами чи начальника – щоб не розчарувалися в нас. Або просто «відстали». А ще часто ми, надивившись фільмів про супергероїв або перечитавши автобіографію Цукенберга, починаємо планувати те, що з об’єктивних причин на даний момент нам не по плечу – приглушить амбіції і не витрачайте на таку мету часом. Або ж – див. наступний пункт.

8. Розбийте непросту мету на складові. При цьому не забудьте проставити терміни реалізації для кожного етапу і продумати шляхи здійснення задуманого.

clip_image001

9. Визначтеся, які з ваших дій дають результати. Чули про закон Парето? Один з головних його наслідків свідчить, що більша частина наших дій, спрямованих на досягнення мети, була зайвою. Постарайтеся визначитися, які з ваших дій були зайвими – і не робіть їх надалі.

10. Позбавтеся від всього непотрібного і того, що викликає у вас негативні емоції.

11. Впорядковуйте свій робочий простір. Робочий стіл повинен бути чистим: кожна зайва річ на ньому – це неприйняттям вчасно рішення, що відволікає від пріоритетних завдань.

12. Визначтеся в причинах своєї повільності – і якщо це не частина запланованої ділової стратегії, позбавляйтеся від неї, викоренивши причину.

13. Вчіться говорити «ні». Не беріть на себе зайвого (не лише в плані роботи, але і в плані здоров’я). Якщо щось не встигаєте – відмовляйте одразу, аргументовано пояснивши причини відмови.

14. Будьте пунктуальним – це не тільки «ввічливість королів», але і спосіб встигнути більше і добре зарекомендувати себе в діловому середовищі.

15. Інформація теж буває зайвою: не відволікайтеся на інформацію, яка не потрібна вам для справи. Не прагніть знати ВСЕ – в наше століття інформаційних технологій це просто нереально.

16. Ні – відволікаючим факторам. Відволікати може не тільки зайва інформація, але і, припустимо, будівництво за вікном. Якщо щось заважає зосередитися і позбавляє робочого настрою – постарайтеся позбутися цього. Наприклад, за допомогою жалюзі на вікні.

clip_image002

17. Не все відразу: чи не хапайтеся за кілька справ одночасно, якщо кожну з них потрібно зробити максимально добре. Краще робити все по порядку.

18. Виходьте з «зони комфорту»: освоюйте щось нове, пробуйте нові методи. При цьому боятися – це не погано; погано – якщо страх заважає рухатися вперед.

19. Не всю роботу собі, частину – людям: передоручайте справи, особливо, якщо довірена особа може виконати роботу швидше і ефективніше.

20. Збори проводьте правильно: тільки з потрібними співробітниками (оптимально, якщо їх буде 5-6) і в рамках порядку денного.

21. Користуйтесь тим комунікаційним каналом, який найбільш ефективний: задійте Skype, факс, електронну пошту і т.д.

22. Не бійтеся експериментів: у тому числі в справі економії часу. Щось, напевно, не вийде або вийде не відразу. Але в іншому – обов’язково пощастить.

23. Налагоджувати систему «економії часу» потрібно регулярно: аналізуйте і перебудовуйте її під нові життєві обставини. Причому як мінімум раз на рік.

24. Не бійтеся порад. Іншими словами, не бійтеся переймати чужий досвід ефективно використовувати час.

25. Подбайте про хороше самопочуття: у такому стані працюється легше, справи робляться швидше, в голову приходять чудові ідеї … Висипайтесь, виділяйте час на спілкування з друзями і відпочинок і т.д.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?