Новини світу кредитування та банківських послуг.

15 фінансових порад для пар

«Любов і гроші: 150 фінансових порад для пар» – так називається книга доктора економічних наук Кетлін Герні, написана в співавторстві з Джінітой Уолл. Ось підборка найкорисніших рекомендацій, хоча деякі з них начебто «Дозволяйте дружині витрачати гроші на те, що вона дуже хоче» можуть здатися дещо ризикованими.

На етапі знайомства

clip_image0021. Навчіться отримувати задоволення без великих грошей. Не намагайтеся привабити партнера або партнерку дорогим одягом або розвагами. Сходіть на прогулянку в парк, відвідайте безкоштовний концерт, катайтеся на велосипедах, купіть морожене або влаштуйте пікнік.

2. Зверніть увагу на фінансові звички другої половини. Весела поведінка і вміння цілуватися не скажуть вам про відповідальність людини. Подивіться, як він чи вона вирішує фінансові питання в повсякденному житті.

3. Обговоріть ваші мрії. Майже все, що ви будете робити в сімейному житті, коштує грошей. Дуже важливо, щоб ви мали спільні цілі.
Спільне проживання
4. Не поспішайте. Всі мають дивні звички, які можуть не сподобатися другій половині. Перш ніж щось зробити, розкажіть про це і дізнайтеся думку. Важливо спочатку серйозних відносин обговорити питання оренди житла, ведення господарства, витрати на продукти і т.д.

5. Якщо вам є, що втрачати, то укладіть письмову угоду, в якому зафіксуйте важливі для вас деталі про майно або накопичення. Звичайно, документ може бути сприйнятий як образа. Рішення фінансового питання скаже про серйозність намірів партнера / партнерки.

6. Плануйте кредити. Якщо ви хочете зайняти гроші, то обов’язково заручитеся підтримкою. Все розрахуйте. Визначтеся, хто і в яких пропорціях буде повертати борг. Без згоди другої половини за замовчуванням за все будете відповідати тільки ви.
Об’єднання гаманців
7. Відкрийтеся своєму партнерові або партнерці. Спільне ведення господарства вимагає фінансової відкритості. Якщо вам не вистачає грошей, то скажіть про це. Якщо багато витрачаєте на непотрібні речі, то попросіть вас контролювати в цьому. Якщо ви витрачаєте гроші на якісь незвичайні речі – не намагайтеся це приховати.

8. Розподіліть ролі: хто і з якої зарплати оплачує комунальні витрати, хто робить великі покупки, хто і скільки відкладає гроші як заощаджень.

9. Розставте ваші фінансові пріоритети. Там, де ваші спільні інтереси збігаються – складіть план дій по їх досягненню. По можливості зведіть на немає протиріччя або прийдіть до компромісу, варіанту який влаштує вас двох.
Весілля
10. Не займайте на весілля. Не починайте новий етап життя з кредиту. Краще відведіть півроку-рік на накопичення бажаної суми. Якщо не терпиться укласти шлюб, то розділіть весілля на дві частини: розпис в загсі і красиву церемонію, про яку мріяли.

11. Якщо вам подарували на весілля гроші, то відразу не витрачайте їх. Направте на здійснення спільної мрії, покупку квартири або будинку, в розвиток власної справи, на дітей і т.д. Якщо до вкладення належить очікувати як мінімум кілька місяців, то відкрийте вклад у банку.

12. Подумайте про спільні вкладеннях. Тепер вас двоє. Це означає, що партнер може інвестувати в вашу справу або направити свої накопичення туди, де ви зможете разом більше заробити.
Сім’я
13. Якщо один партнер працює, а друга половина сидить вдома, то обговоріть модель ваших обов’язків. Наприклад, друга людина займається веденням господарства, виховує дитину або навчається, щоб надалі влаштуватися на роботу.

14. Постарайтеся знайти додаткові можливості для заробітку, які дозволять швидше накопичити на вашу мрію. Це може бути підробіток через інтернет, репетиторство, надання консультацій тощо

15. Не ігноруйте потреби вашого партнера. Вони можуть бути незначні для вас, але важливі для нього (неї). Повага до інтересів – важлива частина сімейного життя. Дозволяйте дружині витрачати гроші на те, що вона дуже хоче, і не заважайте чоловіку, якщо той збирає на новий автомобіль.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?