Новини світу кредитування та банківських послуг.

12 порад про те, як вести себе при ДТП, щоб заощадити час і гроші

Рано чи пізно кожному водієві доводиться потрапляти в невелику дорожньо-транспортну пригоду. Такі ДТП супроводжуються незначними ушкодженнями транспортних засобів, що не завдають матеріальної шкоди третім особам, відсутні жертви. Найчастіше такі аварії відбуваються в пробках, при перестроюванні з ряду в ряд, а також на парковках біля магазинів, будинків, на стоянках та інших місцях, де водії залишають свої авто. Я хочу поділитися кількома порадами, як можна заощадити час, нерви і кошти, якщо вам довелося зіткнутися з даною неприємністю.

Рада 1

Ні в якому разі не покидайте місце ДТП – така дія є порушенням правил дорожнього руху, що тягне за собою штраф – 255-306 грн., або громадські роботи 30-40 годин, або арешт на 10-15 діб.

Рада 2

Зупиніть транспортний засіб, включіть аварійну сигналізацію. Постарайтеся заспокоїтися, не можна щоб емоції взяли верх. Не приймайте алкоголь або медичні препарати, навіть заспокійливі – можливо, проводитимуться аналізи на вміст алкоголю в крові. Також встановіть знак avtozalog_500x344.jpg.aspxаварійної зупинки згідно з Правилами Дорожнього Руху (ПДР).

Рада 3

Необхідно знайти свідків події. Це можуть бути перехожі або пасажири, які знаходилися поруч у момент ДТП. Перепишіть їхні контактні дані (ПІБ, адресу проживання, телефон).

Рада 4

Постарайтеся відразу визначити, хто винен в аварії виходячи з Правил Дорожнього Руху. Для цього беріть з собою книгу ПДР останній редакції. Якщо книги під рукою немає – виходите з власних знань Правил Дорожнього Руху.

Рада 5

Якщо винний визначений, і він визнає свою провину – найпростіше вирішити питання «на місці», без участі страхової компанії і ДАІ. У цій ситуації є багато плюсів для обох учасників ДТП. Винуватцеві не потрібно буде спілкуватися із співробітниками ДАІ, а також з’являтися до суду на розгляд справи, що обов’язково заощадить час і нерви. А потерпілому не потрібно буде звертатися в суд і страхову компанію, збирати необхідні докази і чекати виплати компенсації.

Рада 6

Постарайтеся оцінити збиток, нанесений потерпілому транспортному засобу. Якщо винуватець погоджується з сумою оцінки – розраховуйтесь на місці. Якщо відшкодування збитку неможливе в повному обсязі відразу – вимагайте, щоб винуватець написав розписку, в якій зобов’язується компенсувати збиток у конкретні терміни. Якщо дозволяють обставини, візьміть з винуватця заставу (цінний документ).

Рада 7

Якщо вдалося відшкодувати матеріальний збиток на місці – потерпілому бажано написати розписку про те, що він не має претензій до винуватця аварії. Бували випадки, коли потерпілий через деякий час писав заяву в ДАІ про те, що винуватець залишив місце ДТП. А про те, що питання було вирішено на місці, звичайно ж, замовчував.

Рада 8

ДТП можна оформити за спрощеною схемою – згідно Європротоколом.

Варто пам’ятати, що не всі ДТП можуть оформлятися по європротоколу. Винятками є:

  1. Наявність травмованих (загиблих) людей.
  2. Участь транспортних засобів, не забезпечених полісами обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності, укладених не раніше 19.09.2011 року.
  3. Немає згоди водіїв цих транспортних засобів щодо обставин скоєння ДТП.
  4. У водія (-їй) присутні ознаки алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів.
  5. Розмір суми відшкодування шкоди перевищує 25 тис. грн. (З 1 січня 2013 року, згідно з Розпорядженням № 698 Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України).

Рада 9

Якщо винного в ДТП своїми силами визначити не вдалося – необхідно телефонувати в ДАІ і викликати страхового комісара. Будьте готові до того, що значна частина часу буде втрачена в їх очікуванні. Також у вас може бути тимчасово вилучено водійське посвідчення до з’ясування рішення судом.

Рада 10

При оформленні ДТП постарайтеся не нервувати. Спілкуватися з співробітниками ДАІ слід спокійно, без зайвих емоцій. Перевіряйте, як вони складають схему, а також допомагайте робити виміри – таким чином ви проконтролюєте дотримання точності.

Рада 11

Дотримуйтесь холоднокровність і розважливість. Поменше спілкуйтеся із співробітниками ДАІ, посилаючись на стресовий стан. Згідно статті 63 Конституції України, ви маєте право не давати жодних свідчень.

Рада 12

Ні в якому разі не відмовляйтеся пройти тест на наявність алкоголю в крові. В іншому випадку потім буде неможливо довести, що ви керували транспортним засобом тверезим.

Сподіваюся, ці поради допоможуть вам у складній ситуації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?