Новини світу кредитування та банківських послуг.

10 способів подорожувати і заробляти одночасно

Відома письменниця Агата Крісті говорила, що життя під час подорожі – це мрія в чистому вигляді. Однак, як це часто буває, для того щоб втілити мрію в життя, потрібні гроші. Ось 10 способів, як подорожувати і заробляти одночасно.

Круїзні лайнери: від прибиральниці до фотографа

Варіант непоганого заробітку – робота на круїзному лайнері. Серед пропонованих clip_image002спеціальностей – кухар, бармен, адміністратор, вихователь, прибиральник і багато інших. У числі вимог – знання англ ійского мови (рівень – як мінімум розмовний). В окремих випадках необхідний досвід роботи за фахом та рекомендації.

Рівень заробітку може істотно коливатися – від 500 до 2500 доларів на місяць. Проживання та харчування – за рахунок роботодавця.

Туристичний гід

clip_image004

Популярний спосіб заробляти і подорожувати одночасно. Однак потрібно пам’ятати, що туристичний гід – це насамперед робота. Найчастіше гіди працюють неофіційно, звідси – нестабільний заробіток і відсутність соціальних пільг. У перспективі фахівці зі стажем можуть отримати роботу в стабільній компанії й хороший заробіток.

Особливості професії: постійне спілкування з людьми, необхідність завжди виявляти дружелюбність і гарний настрій, фізичні навантаження.

Туристичний блог

clip_image006
Заробляти на туристичному блозі – не так просто, як може здатись на перший погляд. По-перше, потрібні початкові капіталовкладення. По-друге, багато відомих блогерів витрачають на розкручування свого сайту не один місяць і лише після цього можуть розраховувати на якийсь дохід.

І навіть коли у вас буде багато передплатників і рекламодавців, ведення блогу – це робота. Крім подорожей і написання постів про подорожі, вам доведеться займатися маркетингом, розширенням бази передплатників, а також фінансовими та іншими питаннями.

Фотограф «на виїзді»

clip_image008

Фотографувати можна що завгодно – від весільних церемоній в екзотичних країнах до підводного світу. Для отримання замовлень потрібні апаратура і досвід, для отримання хороших замовлень – талант і рекомендації. Рівень заробітку залежить від багатьох факторів, наприклад, фотограф на круїзному лайнері може заробляти 1000 доларів на місяць. Залежить від професіоналізму та інших обставин.

Учитель англійської

clip_image010

Якщо ви хочете пригод і прекрасно володієте англійськім, то робота вчителя – підходящий варіант. Такі пропозиції є в Азії, на Близькому Сході, в Латинській Америці. У більшості випадків англійської достатньо і знання мови країни не обов’язкове.

Зрозуміло, багато закордонних мовних шкіл хочуть бачити в якості викладачів жителів англомовних країн. Проте в Китаї, наприклад, затребувані вчителя для розвитку у дітей розмовних навичок. Викладацький досвід і педагогічна освіта не обов’язкові. Таким чином в місяць можна заробити 10 тис. грн. і більше, проте для початку доведеться витратитись – участь у програмі платна (від 2 тис. доларів і більше).

Стюардеса

clip_image012

В українських авіакомпаніях стюардеси можуть заробляти близько 1 тис. доларів на місяць, в зарубіжних – більше. Обов’язкові вимоги: хороше здоров’я, проходження навчання (курси часто оплачує компанія, тривають близько місяця), англійській, хороші зовнішні дані, зріст від 165 см.

Варто пам’ятати, що робота стюардеси мало схожа на відпустку: за короткий час ви побуваєте в багатьох країнах, проте це не означає, що у вас буде час на пам’ятки і відпочинок.

Волонтер на фермі – WWOOF

clip_image014

Участь в програмі World Wide Opportunities on Organic Farms (перекладається як «всесвітні можливості на органічних фермах») – це робота в сільському господарстві, що дозволяє побачити світ і при цьому майже нічого не витратити.

Добровільний працівник працює на фермі 4-6 годин на день, в обмін на що фермер-господар надає йому житло та харчування. Доброволець оплачує переліт туди і назад, а також річний членський внесок WWOOF в тій країні, де він хотів би працювати. Вибір країн – більше 50.

Альтернативні програми: HelpEx (на відміну від WWOOF пропонується робота не тільки на фермах, а й, наприклад, в кафетерії), Workaway (вакансії різні: від роботи на фермі до викладання англійської).

Lonely Planet

clip_image016

На перший погляд робота автором туристичного путівника для Lonely Planet здається межею мрій – подорожі по світу, знайомство з місцевою культурою, кухнею і готелями. Однак на ділі все не настільки райдужно.

Якщо вірити розповідям авторів туристичних путівників, така робота часто припускає нереальні терміни – бути на ногах доводиться по 12-14 годин на добу. При цьому огляд визначних пам’яток – це лише мала частина обов’язків. Велику частину часу займає написання звітів і статей, створення карт, а також постійне, і вельми нудне, документування даних.

При цьому стати автором для Lonely Planet – вельми непросто. Як наголошується на сайті компанії , за останній рік вони отримали резюме близько п’яти сотень кандидатів, з них на роботу взяли 8. Однак, хто не ризикує, той не п’є шампанське.

Няня-іноземка

clip_image018

Au Pair або «додаткова пара рук» (extra pair of hands – англ.) – Це няня з іншої країни, яка живе в сім’ї, допомагає доглядати за дітьми і отримує за це гроші на кишенькові витрати. Ідеальне володіння мовою не обов’язково – її ви вивчите під час перебування в країні.

На пострадянському просторі програма особливо популярна серед студентів гуманітарних спеціальностей, але не тільки. Для молоді це чудовий спосіб дізнатись нову країну і вивчити мову.

Au Pair – це передусім можливість побачити інші країни і вивчити іноземну мову, але ніяк не спосіб заробітку. Кишенькових грошей, які отримує au pair, вистачає на необхідне, проте сильно «розгулятися» на них не вийде.

За програмою au pair можна поїхати в більшість розвинених країн світу. Існують обмеження за віком: як правило, не молодше 18 і не старше 30 років. Любов до дітей обов’язкова.

Work and Travel USA

clip_image020

Можливість побувати в Штатах. Програма розрахована на студентів і триває від 2 до 5 місяців. Пропоновані вакансії в основному стосуються сфери обслуговування – це робота в магазинах, ресторанах і т.п. Вартість поїздки залежить від багатьох факторів і коливається в районі 2000-2500 доларів. Оплата праці – від 6 до 12 доларів на годину.

Обмеження: за віком (від 18 до 23 років) і лише для студентів вузів. Розмовна англійська обов’язкова.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?