Новини світу кредитування та банківських послуг.

10 кроків до закриття рахунку

Для того щоб заборгованість по кредитній карті Вас вже ніколи не турбувала, мало повністю погасити борг і порізати кредитний пластик.
Тільки отримавши довідку про відсутність заборгованості та закриття рахунку, позичальник може спати спокійно. Зазвичай на оформлення такої довідки йде 30-45 днів. Банк може видати документ безкоштовно або ж вимагати за нього десь 50 гривень. Щоб отримати довідку, потрібно не тільки погасити позику і почекати певний час, але і виконати низку дій.

dogovor_kreditovanie_450x312.jpg.aspx

Алгоритм закриття кредитної карти

  1. Уточнити по телефону, де потрібно закривати рахунок: в будь-якому відділенні банку, або саме в тому, де він був відкритий.
  2. Відвідати відділення банку.
  3. Надати співробітникові фінустанови документи, що ідентифікують Вашу особу та кредитну картку, з якої бажаєте розпрощатися.
  4. Менеджер перевіряє стан рахунку і визначає точну суму заборгованості.
  5. Погасити заборгованість через касу банку.
  6. Зняти або перерахувати на інший рахунок залишок коштів.
  7. Здати кредитну картку співробітнику банку.
  8. Співробітник банку розрізає отриману карту.
  9. По закінченню вказаного періоду (найчастіше – до 45 днів) дізнатися за телефоном про закриття рахунку.
  10. Прийти в банк за довідкою, яка підтверджує закриття рахунку.

spravka_delta_480x713.jpg.aspx

Експерти настійно рекомендують вимагати у банку довідку про закриття рахунку. «Щоб уникнути проблем, рекомендуємо і при закритті рахунків, і при повному погашенні кредиту вимагати від банку довідку про відсутність заборгованостей перед банком. Саме цей документ і є підтвердженням відсутності будь-яких боргів », – стверджує директор департаменту роздрібних клієнтів ПАТ «Кредобанк».

Але справа в тому, що не всі банки цей документ видають. Так, наприклад, в Укрексімбанку і ПУМБі по закінченню 45 днів потрібно буде подзвонити у фінустанову і надати свої ПІБ, паспортні дані, ідентифікаційний код і пароль. А в Райффайзен Банку Аваль через 3 місяці по телефону знадобитися назвати свої ПІБ, паспортні дані і номер ідентифікаційного. Після надання цих даних співробітник банку зможе Вас проінформувати: рахунок вже закритий, чи ще ні.
Якщо банк не надає довідок про доходи, можна тільки повірити фінустанові на слово. Але для підстраховки можна зробити відповідний запис на диктофоні.
Варто також не забувати, що турбуватися треба не лише про кредитну картку або кредиті, а й про поточні рахуноки. Адже якщо до карти, якою Ви вже не користуєтеся, підключені платні послуги (смс-банкінг, інтернет-банкінг та інші), або банк стягує фіксовану (щомісячну або щорічну) плату за користування, Ви також ризикуєте опинитися в боржниках.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?