Новини світу кредитування та банківських послуг.

10 фраз, що видають людину приречену на бідність

На початку було слово, як свідчить популярна біблійна цитата. Ті чи інші слова і вирази можуть програмувати на успіх, а можуть – на невдачу. Крім того, слова часто видають певне ставлення до життя або наявність звичок, які у багатих і бідних людей різняться. Ось складений список з 10 виразів, вживання яких слід всіляко уникати.

1. «Мій начальник»

Слово «начальник» походить від старослов’янського іменника «початок» у значенні «влада». Тому «мій начальник» фактично означає «має владу наді мною». Це явно проявляється в традиційному зверненні укладених до співробітників установ кримінально-виконавчий системи – «громадянин начальник». До речі, через це слово «начальник» має і виразну кримінальну конотацію. Загалом, не варто його бездумним вживанням привчати себе на підсвідомому рівні до залежного положення і пригнічувати відчуття власної гідності. При розмові про вищестоящу посадову особу краще називати його на прізвище, по імені-по батькові або використовувати посаду – наприклад, «як сказав наш генеральний директор …»

2. «Позич до получки»

14144858718705«Получка» – від слова «получати». Відповідно до словника, дієслово означає «взяти, придбати». Виходить, що компанія як би вручає або пропонує підлеглому гроші. Амбіційний же співробітник, який прагне підніматися кар’єрними сходами і знає ціну своїм знанням, навичкам і досвіду, гроші заробляє, а не отримує подачки.

3. «Скільки отримуєш?»

Питання про зарплату (як варіант – вартості речей) свідчать про нездоровий інтерес до чужих грошей. Своїх грошей немає, доводиться рахувати сусідські? У поєднанні зі словом «получати» виходить вірна ознака невдахи.

4. «Є бабло?»

«Бабло», «лаве», «капуста» – зневажливе ставлення до грошей, як правило, демонструють люди, у яких їх немає і, як вони й самі підозрюють, не передбачаються. Крім того, жаргон і, тим більше, так звана приблатнена лексика самі по собі – серйозні перешкоди на шляху до життєвого успіху.

5. «Втомився, іншим разом»

Успішні люди тому й успішні, що багато працюють. Є повчальна американська байка про мільярдера, якого запросили виступити перед студентами. Він почав свою промову словами: «Я не знаю, що вам сказати – я ж навіть не закінчив школу. Я просто працював півдня кожен день і вам раджу поступати також. А які саме півдня, це вже неважливо – перший 12:00 чи другі 12:00 ».

Генеральний директор Apple Тім Кук прокидається в 4:30, а CEO компанії PepsiCo Індра Крішнамурті Нуйі в 4 ранку вже починає працювати.

6. «Це не я»

Будь-яка керівна посада – насамперед, відповідальність. Тому небажання нести відповідальність за себе і свої вчинки віддаляє кожного, хто сподівається зробити кар’єру, від заповітної мети. Фраза «Не винувата я, він сам прийшов!» Звучить кумедно тільки у фільмі, а в реальності лише свідчить про незрілість особистості.

7. «Краще синиця в руці»

Цьому навчають ще з дитинства: замість того, щоб носитися за примарними благами, витати в хмарах, потрібно берегти те, що є, задовольнятися малим. Так і виховується боязнь ризикувати і мріяти. Тим, чиї думки рухаються по даному шляху, складно навіть роботу поміняти, не кажучи вже про спробу створення свого бізнесу. Щоб змінити стан речей, варто очистити свою пам’ять від такої народної мудрості.

8. «Щось ковбаски захотілося»

Зменшувально-пестливі найменування продуктів харчування свідчать про надмірно трепетне ставленні до їжі. Якщо додатково поточний фінансовий стан змушує обмежувати вибір продуктів харчування, то слівця на зразок «ковбаска», «молочко» і т.д. лише змусять відчути себе ще найнещаснішим і знизять можливість поліпшення ситуації. Тому огірочки, яблучка, супчик, кашку, хлібець варто залишити тільки в раціоні, виключивши їх з лексикону відразу після начальника.

9. «Доля така»

Успішні люди не бояться йти наперекір долі. Приміром, Ян Кум, один з творців WhatsApp (популярний месенджер, куплений Facebook за 19 млрд. доларів), в 16 років переїхав зі своєю матір’ю в США з українського села, довгий час жив на допомогу і продовольчі талони. А зараз його стан оцінюється в 6,8 млрд. доларів. Роман Абрамович в чотири роки залишився сиротою і виріс в Ухті, що не завадило йому стати мільярдером. І таких прикладів чимало.

10. «Вчора по телевізору»

«У багатих людей – велика бібліотека. У бідних людей – великі телевізори », – цей афоризм бізнес-тренера Дена Кеннеді вельми точно описує відмінності в поведінці успішних людей і невдах. Перефразовуючи героя Булгакова, капітал не в гаманцях, а в головах. Якщо ж остання забита серіалами або футболом, то для думок про те, як заробити гроші в ній просто не залишається місця.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?